21.09.2006 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanunu doğrultusunda; tehlikeli ve çok tehlikeli işlerden olan, Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından standardı yayımlanan ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nca 48’i yayınlanmış ve yayınlanmaya devam edilecek mesleklerde mesleki yeterlilik belgesi sahip olma zorunluluğu getirilmiştir.

Zorunlu Mesleki Yeterlilik Belgesi konusunda Çetin Akademi – (CASBEM)  olarak Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından 6 meslek dalında Trakya’nın yetkilendirilmiş ilk ve tek sınav ve belgelendirme merkezidir, belgelerimiz ise ülkemizin tüm şehirlerinde geçerlidir.

Sınavlar; uzman  mühendis ve eğitmenlerimizce, kurumumuzun 1.000 metrekarelik merkezinde yapılabildiği gibi, gereken şartlar sağlanır ise firmanızın/fabrikanızın/şantiyenizin yerinde de yapılabilmektedir.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından belirlenmiş olan ve belgeyi alma zorunluluğu bulunan;http://portal.myk.gov.tr/index.php?option=com_yeterlilik&view=arama&belge_zorunlu=1 adresinden öğrenilebilir.

Belge ücretleri devlet teşvikli olup belge için ödenen ücretler 1 ay içerisinde tebliğ edilen kişilerin şahsi iban numarasına yatırılmaktadır. Teşvikten yararlanmanın tek şartı; sınava giren kişilerin 3 sınav hakkından birinde başarılı olmasıdır.

Mesleki Yeterlilik Belgesi ile ilgili öncelikle ön başvuru için başvuru formlarını aday için doldurup, ıslak imzalı olarak ve kimlik fotokopisi, ödeme dekontu ve fotoğraf ile  tarafımıza iletmeniz gerekmektedir.

Ödemeyi aday kendisi gerçekleştirecek ise;  Adayın TC kimlik numarası, Ad Soyad ve sınava gireceği mesleğin adını yazmanız gerekmektedir. Örnek: Tc: 21854562563 Adem Uyar Çelik Kaynak

Eğer firma tarafından toplu ödeme yapılacak ise muvafakatname her adaya imzalatarak iş avansı verebilirsiniz.

Toplu ödemede dekontun açıklama kısmına kaç aday için ödeme yapılacağını belirtmeniz gerekir. Örn: Mesleki Yeterlilik Belgesi için 30 aday Çelik Kaynak Sınavı

Sınavlar ile ilgili detaylı bilgiye aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

http://www.casbem.com/web/34/belge-tevikleri.html

http://www.casbem.com/web/54/belgelendirme-kapsam.html

http://www.casbem.com/web/11/belgelendirme-sreci.html

BAŞVURU SÜRECİ;

Öncelikle çalışanlarınızdan kimin hangi belgeyi alması gerektiği ekli dosyadaki ‘’MESLEK ANALİZLERİ TABLOSU’’ kullanılarak belirlenecektir. En önemli kısım bu analizin doğru bir şekilde gerçekleşmesidir.  İlgili, zorunlu meslek dalları(ayrıca ücretleri) yine ekli dosyada yer almaktadır. Analiz yapılıp tarafımıza mail yoluyla ulaştırılmalıdır.

Daha sonraki süreçte başvuru ücret yatırılarak, kişisel bilgiler girilerek başvuru gerçekleştirilecektir.

Başvuru evrağı olarak ise 1 Adet Fotoğraf, 1 Adet kimlik Fotokopisi ve de Ücretin ödendiğine dair Dekont gerekmektedir.(Toplu halde ücret de yatırılabilir)

Mesleki Yeterlilik Belgesi ile ilgili detaylı olarak bilgi almak için www.casbem.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz..

CASBEM- Çetin Akademi Sınav ve Belgelendirme Merkezi olarak başta Tüm Trakya, Tekirdağ,Çorlu,Çerkezköy,Kapaklı,Kırklareli,Edirne olmak üzere Çanakkale,İstanbul ve Anadolu’ nun tüm illerinde sorunsuz bir şekilde sınav yapma kapasitesine sahiptir…

Web Tasarim Doruk 2017