Kurucumuz olan Özber Çetin; iş hayatında, yöneticilik kademelerinde, özellikle insan kaynakları alanında uzun yıllar geçirdikten sonra kişisel gelişimin önemine duyduğu inancı ve bu doğrultuda edindiği tecrübeleri geniş kitlelerle paylaşmaya karar verdi.

2013 senesinde Çetin Akademi Eğitim Merkezi’ni kuran Özber Çetin, son yılların en dikkat çeken sektörü olan iş sağlığı ve güvenliği sektörüne nitelikli uzmanlar, hekimler ve sağlık personelleri kazandırdı. 1000 metrekarelik merkezimizde tam donanımlı, geniş eğitim salonlarımız ve seçkin eğitmen kadromuz ile bugüne dek 2000 kişiyi sınavlara hazırladık. Kursiyerlerimizin memnuniyeti ve elde ettikleri başarılar ile büyümeye ve gelişmeye devam ettik.

İş güvenliği uzmanlığı, iş yeri hekimliği, diğer sağlık personelliği eğitimlerine; ilk yardım eğitimi, ilk yardım eğitici eğitimi, yangın eğitimi, mesleki eğitimler, kişisel gelişim eğitimleri ve tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı eğitimlerini ekledik ve eğitim alanında Trakya’nın en büyük merkezi haline geldik.

Eğitmenlerimiz ve yetiştirdiğimiz bireyler ile iş sağlığı ve güvenliği sektörüne ciddi katkı sağlayan kurumumuz 2014 senesinde ortak sağlık güvenlik birimi olarak yetkilendirildi ve yüzlerce firmanın iş sağlığı ve güvenliği faaliyetlerini üstlendi. Dinamik ve seçkin kadromuz, işletme körlüğünün önüne geçen kontrol sistemimiz, hizmet verdiğimiz firmalarda gerçekleştirilen resmi ve özel denetimlerde elde ettiğimiz başarılar ve memnuniyetine sonsuz değer verdiğimiz müşterilerimizin tavsiyeleri ile sektörün öncüsü haline geldik.

Bireye değer katan yaklaşımlar geliştiren kurumumuz mesleki yeterlilik ve belgelendirme merkezi olmak adına 2015 yılında çalışmalarını başlattı. 2016 sonlarında TÜRKAK tarafından TS EN ISO/IEC 17024 personel belgelendirme standartlarında denetlenerek akredite edildikten sonra Mesleki Yeterlilik Kurumundan da almış olduğu yetki ile yaklaşık 40 meslekte Trakya’nın ulusal yeterliliklere göre personel belgelendirme yapabilen ilk sınav ve belgelendirme merkezi olduk.

2015 senesinde, İşkur Özel İstihdam Bürosu ve Geçici İş İlişkisi Yetkisi olan Hayatcv.Com da şirketlerimiz arasında yerini aldı. “İşte İş, İşte HAYAT” sloganı ile başta Trakya Bölgesi olmak üzere ülke genelinde işe alım, süreç geliştirme, seçme yerleştirme, alt işveren, geçici iş ilişkisi, eğitim-yönetim danışmanlığı, sertifika programları, istihdam ve dış kaynak kullanımı konusunda hizmetlerini sunmaya başladı.

Ülke sanayisine yön veren Trakya coğrafyasında; yarattığı 12 marka ve istihdam ettiği 800 çalışan ile firmalara dost yaklaşımlar geliştiren, ihtiyaçları tek noktada çözen ve bölgede lider konumuna yükselen Çetin Akademi Şirketler Grubu  amatör bir ruh ve profesyonel bir bilinç ile gelişmeye devam edecek.

 

Web Tasarim Doruk 2017