Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından 01 Eylül 2014 tarihinde, 29007 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı Hakkında Tebliğ doğrultusunda; tehlikeli maddeleri taşıyan, gönderen, paketleyen, yükleyen, dolduran ve boşaltan işletmelerin yaptıkları işlemleri, insan sağlığına, diğer canlı varlıklara ve çevreye zarar vermeden, güvenli bir şekilde taraf olduğumuz uluslararası anlaşmalar ve ilgili mevzuat hükümleri kapsamında yapmaları için tehlikeli madde güvenlik danışmanlarının istihdam edilmesi ya da ilgili kişi/kurumlarda hizmet alınması zorunlu hale gelmiştir.

Bu zorunluluk; bir takvim yılı içerisinde 50 tonun üzerinde kimyasallarla işlem yapan, gönderen, paketleyen, yükleyen, dolduran ve boşaltan işletmeleri kapsamaktadır.

Çetin Akademi olarak yetki belgesine sahip bir kurum olarak tehlikeli madde güvenliği konusunda hem danışmanlık hizmeti verebiliyor hem de sektöre yeni danışmanlar kazandırıyoruz.

 

2018 Nisan Sınavı TMGD – Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Eğitimi Eğitim Takvimi

EĞİTİM ADI SON BAŞVURU TARİHİ BAŞLAMA TARİHİ BİTİŞ TARİHİ EĞİTİM YERİ KURS SÜRESİ BAŞVUR
TMGD – Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Eğitimi 3 Mart 2018 Cumartesi 5 Mart 2018 Pazartesi 12 Mart 2018 Pazartesi TEKİRDAĞ-ÇORLU 64
Eğitmen : Prof.Dr.Hüdaver COŞKUN

 

Web Tasarim Doruk 2017